Ważne informacje przed zabiegiem:
-
Zapoznaj się skrupulatnie z przeciwwskazaniami do zabiegu.
-
Przyjedź na zabieg punktualnie. Uznaję spóźnienie do 15 minut.
-
W dniu zabiegu nie pij kawy oraz produktów zawierających kofeinę.
-
24h przed zabiegiem nie pij alkoholu i nie zażywaj leków/substancji rozrzedzających krew (aspiryna, ibuprofen, benadryl)
-
Nie należy używać tłustych kremów, zastąp je nawilżającymi. Przed zabiegiem zadbaj zatem o odpowiednie nawilżenie skóry
-
Osoba towarzysząca nie będzie mogła uczestniczyć w zabiegu.
-
Honoruję zapłatę za zabieg jedynie w formie gotówki. Nie można u mnie płacić kartą.
-
Jeśli masz stary makijaż permanentny niezwłocznie mnie o tym poinformuj.
Brwi
Przed zabiegiem zadbaj o odpowiednie nawilżenie skóry. Dwa dni przed zabiegiem możesz wykonać delikatny peeling skóry brwi.
Dwa tygodnie przed zabiegiem nie reguluj brwi. Nie jest to wymagane ani konieczne. Jest jedynie wskazówką przy doborze odpowiedniego, naturalnego kształtu. Nie wykonuj henny co najmniej 3 tygodnie przed zabiegiem. Kolor makijażu permanentnego dopasowujemy do naturalnego koloru włosa na brwi.
Jeśli stosowane są odżywki do brwi należy zakończyć kurację na 2 miesiące przed pigmentacją brwi. Odżywki zawierają sterydy. Leki i substancje sterydowe są przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu makijażu permanentnego.
Zewnętrzne i wewnętrzne stosowanie leków sterydowych oraz retinoidów jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania makijażu permanentnego. Jeśli stosowałaś maść sterydową lub z zawartością retinolu w miejscu pigmentacji musisz odczekać od 3 do 6 miesięcy zanim wykonasz zabieg. Naskórek po lekach jest bardzo cienki, a naczynia krwionośne rozszerzone.
Miesiąc przed zabiegiem nie wykonuj zabiegów na twarz szczególnie zabiegów złuszczających, kwasy, mezoterapii i zabiegów z zakresu medycyny estetycznej w tym obszarze. Zabieg makijażu permanentnego można wykonywać 2-3 tygodnie po ostrzykiwaniu twarzy Botoxem.
Usta
Możesz wykonać delikatny peeling, który skutecznie usunie suchy naskórek oraz użyć kosmetyków odżywczych i nawilżających. Dobrze jest minimum 3 dni wcześniej stosować maskę z wazeliny na noc, a w ciągu dnia nawilżając je sztyftami do ust.
Zabieg makijażu permanentnego u osób z obniżoną odpornością lub ze skłonnością do występowania opryszczki może spowodować infekcję wirusową. Po około 3-5 dniu po pigmentacji. Wirus opryszczki lokuje się bowiem w zwojach nerwowych i w połączeniach neuronów ośrodkowego układu nerwowego. Kiedy nerw otrzymuje dodatkowe bodźce zewnętrzne wirus uaktywnia się. Aby zmniejszyć ryzyko pojawienia się opryszczki zaleca się przyjmować przed zabiegiem np. Heviran, jednak rodzaj leku i dawka muszą zostać uzgodnione z lekarzem (zazwyczaj lek ten przyjmowany jest 3 dni przed i 3 dni po zabiegu).
Oczy
Najważniejszy podczas zabiegu makijażu permanentnego oczu jest Twoje dobre samopoczucie. Przed zabiegiem zadbaj więc o porządną dawkę snu. Podpuchnięte i zmęczone oczy będą przeszkodą do wykonania perfekcyjnego rysunku wstępnego a potem makijażu permanentnego.
Przesuszona skóra nie przyjmuje go dobrze. Przed zabiegiem zadbaj zatem o odpowiednie nawilżenie skóry wokół oczu.
Minimum tydzień przed zabiegiem makijażu permanentnego musisz je usunąć. Wykonanie makijażu u osoby, która nosi doklejone rzęsy jest niemożliwe.
Nie rób jej na tydzień przed planowanym zabiegiem makijażu permanentnego, ponieważ czasami podrażnia ona skórę pozostawia pigment między rzęsami.
Odżywki na porost rzęs zawierają sterydy. Leki i substancje sterydowe są przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu makijażu permanentnego oczu. Przestań stosować odżywki na porost rzęs min 2-3 miesiące przed planowanym zabiegiem.